روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

برق نوبت بندي شد؛ اجازه انتشار جداول هنوز صادر نشده
 
مصرف برق در ساعات پيك از سقف ظرفيت عملي توليد برق عبور كرده و با 700 مگاوات واردات و استفاده از تمامي ذخاير بخش نيروگاهي و توزيع هم امكان پاسخگويي به مصرف بيش از 56 هزار مگاواتي ميسر نشد.
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، بالاخره بعد از گذشت نزديك به دو هفته از آغاز تابستان، برق در كشور نوبت بندي شد. دو روز پيش بود كه معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي اعلام كرد كه نوبت بندي و قطعي برنامه ريزي برق نداريم اما به نظر مي رسد دولت چاره اي جز نوبت بندي نديده است چرا كه هر چه خواهش و درخواست كرد، مردم كمتر صرفه جويي كردند.

در روزهاي اخير، مصرف برق در ساعات پيك از سقف ظرفيت عملي توليد برق عبور كرده و با 700 مگاوات واردات و استفاده از تمامي ذخاير بخش نيروگاهي و توزيع هم امكان پاسخگويي به مصرف بيش از 56 هزار مگاواتي ميسر نشد و در نهايت، بخش دولتي اقدام به تهيه جداول نوبت بندي برق در اغلب نقاط كشور كرده است.

رضا مجيدپور سرپرست شركت توزيع نيروي برق استان آذربايجان شرقي در اين خصوص گفت: ''بر اساس ساعات پيك مصرف، برنامه خاموشي توسط شركت توزيع برق آذربايجان نوشته شده ولي در صورت ابلاغ مجوز انتشار، از فردا مي توانيم تقويم خاموشي را منتشر كنيم تا مردم بر اساس آن برنامه ريزي كنند. پيش بيني ما اين است كه روند خاموشي ها حداقل تا پايان شهريور ادامه دارد.''

حسين قديمي معاون بهره برداري شركت توزيع نيروي برق اردبيل در اين خصوص تصريح كرد: ''به دليل عدم اطلاع قبلي در خاموشي هاي چند روز اخير از مردم عذرخواهي مي كنيم اما برنامه ريزي كرديم تا در صورت تداوم خاموشي هاي موقت و مقطعي در شبكه برق استان حتما و قطعا قبل از خاموشي منطقه نسبت به اطلاع رساني زمان دقيق خاموشي ها اهتمام داشته باشيم.''

رسول موسي الرضايي مديرعامل شركت برق منطقه اي اصفهان در اين خصوص گفت: ''كمبود توليد برق در منطقه اصفهان بي تأثير در پارامترهاي محدوديت در منطقه اصفهان نيست، متأسفانه به دليل عدم توان توليد در نيروگاه اصفهان رقم قابل توجهي را در اين زمينه از دست مي دهيم كه سبب شده طي 2 روز گذشته تا اواخر مردادماه و اوايل شهريور با روند خاموشي روبه رو شويم. طبق برنامه ريزي ها جداولي را مشخص كرديم تا توزيع برق مديريت شود.''

ناصر اسكندري مديرعامل شركت توزيع برق استان البرز از نوبت بندي برق با عنوان ''خاموشي گردشي'' نام برد و گفت: استان البرز بيشتر از تهران برق مصرف مي كند و در روز سه شنبه (هفته قبل) 150 مگاوات خاموشي گردشي وجود داشت و اميدواريم مردم مصرف بهتري انجام دهند.

عليمراد مرادي مجد مديرعامل شركت توزيع برق استان كرمانشاه در اين خصوص گفت: برنامه هاي خاموشي برق از شنبه تا چهارشنبه هر هفته در بازه هاي زماني دو ساعته از ساعت 12 ظهر تا 18 عصر براي مشتركان كرمانشاهي اعمال مي شود. در برنامه خاموشي هاي برق سعي شده مراكز حساس از جمله ايستگاه هاي پمپاژ آب، بيمارستان ها و ساير مراكز حساس كه نياز ويژه به برق دارند مورد توجه قرار گيرند.

به گزارش تسنيم، در ديگر شهرهاي كشور نيز جداولي مشابه تهيه شده و در برخي شهرها نيز هكمچون تهران هنوز هيچ جدولي تهيه نشده و بر اساس افزايش فشار بار شبكه، تصميم به قطع برق در منطقه تحت فشار مصرف زياد گرفته مي شود تا تجهيزات شبكه آسيب نبيند.

مردم بايد توجه داشته باشند كه تنها راه جلوگيري از قطعي برق، كاهش مصرف است.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۱۱:۵۶ - ۱۲/۰۴/۱۳۹۷   بازدید: ۳۱۹